Przejrzeliśmy propozycje na różne statuetki, wiele z nich jest bardzo ładnych, ale wolelibyśmy coś bardziej spersonalizowanego? Coś, co pokaże obdarowanej osobie, że włożyliśmy w tworzenie tej statuetki nasze serce, a podczas jej wyboru faktycznie myśleliśmy o obdarowanym? Jeśli tak, to powinniśmy się zdecydować na wykonanie własnego projektu statuetki. Jak się okazuje, to zadanie będzie niezwykle proste, a to dlatego, że firmy oferujące nam możliwość wykonania takiej statuetki zazwyczaj udostępniają swoim klientom program, który pozwoli im na wykonanie własnego projektu. Jak się okazuje, jest to bardzo proste, a my będziemy usatysfakcjonowani, że mogliśmy dołożyć coś od siebie do takiej statuetki.

Jak to wygląda?

Na początek musimy zwrócić uwagę czy producent, którego wybraliśmy, oferuje nam możliwość przygotowania własnego projektu. Jeśli tak, to warto sprawdzić, które statuetki przeznaczone są do personalizacji, jak również sprawdzić na specjalnych kartach, które kształty mogą być poddane obróbce 3D. Kiedy to już będziemy mieli wybrane, czas przejść do przygotowywania statuetki. W specjalnym programie będziemy mogli dodać zdjęcie, dedykację, zmienić ich wielkość i kształt czcionki, tak aby mieć pewność, że efekt końcowy będzie się prezentował tak, jak tego chcieliśmy.

Na co zwrócić uwagę?

Podczas przygotowywania takiego projektu, musimy zwrócić uwagę na to, aby nanoszone przez nas informacje i obrazy nie wychodziły poza wyznaczony obszar, bo wówczas projekt się nie uda. Wszystko musi być odpowiednio dopasowane, a dodatkowo powinniśmy starać się wybierać taką czcionkę, która będzie dobrze widoczna i żeby można było ją bez trudu odczytać. Dodatkowo, wstawiając zdjęcie, warto dopilnować, aby jego rozmiar był nie mniejszy nić 500×500 px, a im będzie większe tym lepszy efekt uda się uzyskać podczas grawerowania. Dlatego też tak ważne jest zdjęcie i jego rozmiar, które zdecydujemy się umieścić na takiej statuetce. Koniecznie zobaczmy, jak wygląda takie projektowanie statuetki w krysztale. Może się okazać, że jest to łatwiejsze niż myśleliśmy i chętnie sami przygotujemy taką spersonalizowaną statuetkę. Pamiętać musimy jedynie o tym, aby wybrać do tego odpowiednie zdjęcie i dopilnować, aby przy tworzeniu projektu wszystko było czytelne i znajdowało się w wyznaczonych do tego miejscach. Mając taki swój wkład, moment wręczania statuetki będzie dla nas jeszcze bardziej emocjonujący i będziemy czuli, że taki prezent faktycznie jest pochodzi od serca.