Wiele osób staje przed dylematem, co jest bardziej funkcjonalne: wanna czy prysznic. Spierają się o to architekci wnętrz, spierają się członkowie rodzin, a także producenci. Prawda jednak jest taka, że zarówno jedno, jak i drugie ma swoje wady i zalety. A to oznacza, że ostateczna decyzja, czy w naszej łazience pojawi się wanna czy prysznic, będzie zależała przede wszystkim od dwóch czynników. Od naszych osobistych upodobań i warunków, jakie stwarza nam samo pomieszczenie.

Co mówią miłośnicy wanny?

Jeżeli porozmawiamy z osobami, które wybierają wannę, to z pewnością usłyszymy, że to idealne rozwiązanie. Po ciężkim dniu można sobie przygotować aromatyczną, relaksującą kąpiel i wśród dźwięków spokojnej muzyki możemy się zanurzyć w gorącej wodzie. Im większa będzie taka wanna, tym wygodniej będziemy mogli się w niej ułożyć i przyjemniej będzie nam się odpoczywało, a całe nasze ciało będzie się odprężało. Jeśli tylko mamy taką możliwość, to możemy sobie pozwolić na wannę z hydromasażem, co dodatkowo ułatwi oddanie się wypoczynkowi. Jeśli zapytamy takie osoby o prysznic, to usłyszymy, że jest on niewygodny i trudno się w nim umyć, a dodatkowo wychodząc spod prysznica, gdzie jest gorąco, może nam się zrobić zimno, gdyż w pozostałej części łazienki będzie chłodniej.

Co usłyszymy o prysznicu?

Oczywiście miłośnicy pryszniców będą mieli swoje argumenty za takim rozwiązaniem. Zajmuje mniej miejsca, podczas kąpieli zużywamy mniej wody, można się szybko umyć, nie tracąc na to zbyt wiele czasu, a dodatkowo jeszcze można wybrać modele z masażem i radiem, co także pozwala się zrelaksować. Zapytani o wannę odpowiadają, że marnuje się więcej wody, a do tego jeszcze w późniejszym wieku do wanny gorzej się wchodzi niż pod prysznic. Co więcej, niektórzy mogą zwracać uwagę, że do wyboru mamy mniej rodzajów wanny niż prysznica, a to oznacza, że za pomocą tego drugiego możemy ciekawiej zaaranżować swoją łazienkę. Tak naprawdę ilu będzie ludzi, tyle będzie różnych opinii na temat tego, czy lepiej mieć w łazience wannę czy prysznic. Dlatego najlepiej będzie, jeśli podczas dokonywania takiego wyboru, będziemy się kierować swoimi preferencjami. Tym, czy wolimy szybki prysznic czy długie wylegiwanie się w wannie. No i oczywiście tym, czy w naszej łazience w ogóle jest miejsce na wannę. Jeśli nie, to może się okazać, że mimo wszystko będziemy skazani na zamontowanie tam prysznica. Warto jednak zapoznać się z wadami i zaletami każdej z tych opcji, tak aby mieć pewność, że będziemy w pełni zadowoleni.