Ludzie, którzy zmagają się z niepełnosprawnością ruchową szukają rozwiązań, które sprawią, że będzie im choć trochę łatwiej. Jeśli ktoś porusza się na wózku inwalidzkim, a jednocześnie każdego dnia ma schody do pokonania, to jest to barierą nie do pokonania. W niektórych wypadkach można zamontować windę przy balkonie, ale jak poruszać się po domu, jeśli mamy go piętrowego? Tam również możemy zamontować specjalną platformę, jednak będzie ona zajmowała sporo miejsca. Dlatego też warto wiedzieć, że istnieje coś takiego jak schodołaz gasienicowy.Jeśli poznamy jego możliwości, to może się okazać, że będzie to najlepsza propozycja z jakiej będziemy mogli skorzystać. Tym bardziej, że nie zabiera on wiele miejsca, jest mobilny, a jego zakup może być dofinansowany.

To wszystko sprawia, że taki schodołaz gasienicowy cieszy się coraz większym zainteresowaniem, dzięki czemu też, coraz więcej osób się o nim dowiaduje.

Co zyskujemy jeśli zdecydujemy się na schodołaz gasienicowy

Przede wszystkim warto powiedzieć, że urządzenie to jest stosunkowo lekkie, a więc nie będziemy mieli problemów z tym, żeby zabierać go ze sobą. Co więcej, taki schodołaz gasienicowy po rozłożeniu nie zabiera zbyt wiele miejsca, a to oznacza, że spokojnie zmieści się nawet w niewielkim bagażniku. Warto mieć świadomość, że taki schodołaz gasienicowy porusza się po schodach za pomocą gumowych gąsienic, a to oznacza, że z jednej strony jest bardzo bezpieczny, jeśli chodzi o samodzielne pokonywanie schodów, a z drugiej, nie będzie miał z nimi żadnego problemu. Poza tym, osoba asystująca nie będzie musiała przejmować na siebie ciężaru takiego wózka, bo schodołaz gasienicowy posiada odpowiednie zabezpieczenia, aby mimo odgięcia do tyłu, wózek był stabilny i żeby nic złego się nie działo. To też dlatego, że dzięki gąsienicom taki schodołaz gasienicowy sam się stabilizuje, a więc my nie musimy w to wkładać żadnej siły.

Dlaczego jeszcze warto zainwestować w schodołaz gasienicowy?

Im więcej będziemy wiedzieli o takiej propozycji, tym lepiej będziemy rozumieli dlaczego warto inwestować w taki schodołaz gasienicowy. Istotne jest to, że dzięki naładowanej baterii będziemy mogli za jego pomocą pokonać nawet 50 pięter, co daje nam spore możliwości bezpiecznego poruszania się po tego typu barierach architektonicznych. Jest on bardzo wytrzymały, a to oznacza, że będzie w stanie utrzymać osobę, która będzie ważyła ponad 100 kilogramów, a sterowanie przyciskami sprawi, że korzystanie z takiego urządzenia będzie niezwykle wygodne. Dodatkowym atutem jest fakt, że na schodołaz gasienicowy możemy uzyskać dofinansowanie, a to oznacza, że ostateczny koszt jaki będziemy musieli ponieść, będzie znacznie niższy niż te kilkanaście tysięcy, jakie zostanie nam przedstawione przez producenta. Koniecznie zobaczmy jak prezentuje się schodołaz gasienicowy i jakie daje nam on możliwości. Może się wówczas okazać, że będziemy mogli dzięki niemu pokonywać wiele różnych barier i nie będziemy mieli już problemów z poruszaniem się pomiędzy piętrami.

Co istotne, taki schodołaz gasienicowy jest mobilny, a to oznacza, że w przeciwieństwie do windy, będziemy mogli go ze sobą zabierać, dzięki czemu swobodnie będziemy mogli się poruszać dzięki niemu nie tylko w domu, ale również w czasie podróżny. Jeśli jesteśmy zainteresowani większą samodzielnością w pokonywaniu schodów, to może się okazać, że właśnie taki schodołaz gasienicowy będzie najlepszą odpowiedzią na nasze potrzeby.