Wielu specjalistów powtarza, że choć mleka modyfikowane są produkowane z zachowaniem maksymalnej ilości składników odżywczych i wysokiej jakości, to jednak dla małego dziecka nie ma nic lepszego niż mleko jego mamy. Przynajmniej w ciągu tych pierwszych miesięcy jego życia, kiedy to najbardziej się rozwija. Dlatego też, jest wiele programów, które zachęcają młode matki do karmienia piersią, jest wiele miejsc, w których mogą one uzyskać niezbędną pomoc, jeśli okaże się, że pojawią się tutaj jakieś problemy, z którymi same nie potrafią sobie poradzić. Nie mniej warto także mieć świadomość, że już w czasie ciąży przyszła mama może jak najwięcej na ten temat szukać.

Nie tylko o samym karmieniu piersią, o tym co wówczas jeść i jak wspomagać ten proces, aby tego mleka było jak najwięcej, ale również o tym, jak przygotować odpowiednie miejsce i w co warto się zaopatrzyć.

Jakie są propozycje?


Jeśli będziemy czytać o karmieniu piersią, to z pewnością dowiemy się, że dieta powinna być zbilansowana, tak aby dostarczała nam jak najwięcej energii, ale jednocześnie, żebyśmy nie przyjmowały niepotrzebnie pustych kalorii. Ale poza samym tematem karmienia piersią, warto się również zapoznać z tymi propozycjami, które będą nam mówiły, w co warto się zaopatrzyć. W ten sposób dowiemy się o specjalnych biustonoszach do karmienia, które ułatwią nam tą czynność poza domem, o specjalnych wkładkach, które będą chroniły nas przed poplamieniem bielizny mlekiem, o specjalnych nakładkach, jeśli okaże się, że mamy poranione sutki.

Dowiemy się również o specjalnych bluzkach i sukienkach, które są zaprojektowane z myślą o mamach karmiących, jak i laktatorach pomagających odciągnąć mleko. Ale warto też wiedzieć, że oferowane mogą nam być fotele do karmienia piersią.

Czy warto w nie inwestować?

Możemy się zastanawiać czy warto inwestować w fotele do karmienia piersią, bo przecież za kilka miesięcy będą nam one niepotrzebne. Nie mniej nie ma co się tutaj zastanawiać, im szybciej je nabędziemy, tym większa będzie szansa, że karmienie piersią będzie wygodne dla nas i dziecka, a więc stanie się czystą przyjemnością.

Powinnyśmy dopilnować, aby fotele do karmienia piersią, które będziemy brały pod uwagę, zapewniały właściwe podparcie dla pleców, bo jednak powinnyśmy ograniczyć niebezpieczeństwo bólu kręgosłupa. Dodatkowo warto sprawdzić, czy będziemy mogły wygodnie ułożyć ręce, na odpowiedniej wysokości, tak aby nie było problemów z przystawieniem dziecka do karmienia. Warto także sprawdzić czy mamy wygodnie oparte stóp, tak aby maksymalnie odciążyć nogi. Prawda jest taka, że fotele do karmienia piersią powinny być wygodne, tak abyśmy spokojnie mogły w nich spędzić długie godziny.

Z drugiej strony, kiedy już dziecko wyrośnie, taki fotel do karmienia piersią, świetnie może się sprawdzić, jako miejsce na wspólne czytanie książek czy odpoczynek podczas obserwowania dziecka, gdy będzie się ono bawiło. Możliwości jest tutaj naprawdę sporo, a taki fotel do karmienia piersią nie musi przejść do lamusa, gdy nasze dziecko przejdzie na karmienia butelką czy zwykłe jedzenie. Niewątpliwie znajdziemy dla niego wiele innych zastosowań, a im będzie on wygodniejszy tym bardziej będzie nam zależało na tym, aby pozostał w naszym domu przez kolejne lata i nadal nam służył.