Monitoring domu to podstawa bezpieczeństwa posiadłości na terenach podmiejskich i wiejskich. Monitoring sprawdza się nie tylko w sytuacjach, kiedy nie ma nas w domu, bo na przykład wyjeżdżamy na wakacje. Świetną fukncję pełni także wtedy, gdy zostawiamy dzieci same w domu. Gdy przychodzi ktoś obcy, dziecko może samo podejrzeć na tablecie połączonym z kamerą, kto przyszedł. Nie musi w tym celu wychodzić z domu czy patrzeć przez okno. Dzięki temu, obca osoba nie widzi, czy ktoś jest w domu i że w domu jest dziecko.

Rodzaje kamer do monitoringu

Na rynku oferta kamer jest naprawdę bogata. Możemy wybrać kamerę analogową lub kamerę IP. Dużo zależy od budżetu, którym dysponujemy. Kamera analogowa będzie tańsza od cyfrowej. Z kolei kamera cyfrowa wygeneruje lepszy jakościowo obraz – zazwyczaj ma wyższą rozdzielczość niż kamera analogowa – oraz będzie bardziej przyjazna w użytkowaniu. Będziemy mogli sterować nią za pomocą sieci WiFi – zmieniać kąt nachylenia czy ukierunkowanie. Możemy wybrać kamerę przewodową lub bezprzewodową. Kamerę kolorową lub monochromatyczną, z oświetleniem na podczerwień lub bez.

Obszar do monitoringu

Przy wyborze kamery, weż przede wszystkim pod uwagę obszar, który chcesz objąć monitoringiem. Jeśli teren jest ciemny, warto rozważyć kamerę z oświetlaczem na podczerwień. Kamera emituje światło w paśmie podczerwieni, którego nie widać ludzkim okiem. Dzięki temu rozwiązaniu osoby monitorowane nie wiedzą, że są obserwowane, a obraz jest bardzo dobrej jakości nawet w warunkach całkowitej ciemności. W przypadku jasnych przestrzeni, dobrym rozwiązaniem będą kamery kolorowe o bardzo wysokiej rozdzielczości. Dzięki dobrym parametrom uzyskamy lepszy obraz, na którym będzie można dostrzec więcej szczegółów. Jeśli masz monitoring wewnątrz domu, który służy ci do monitorowania pracy robotników podczas remontu, albo na przykład opiekunku do dziecka, najlepszym wyborem będzie bezprzewodowa kamera IP. Uzyskasz świetną jakość obrazu i jednocześnie zadbasz o dyskrecję jeśli chodzi o montaż kamery, bez żadnego okablowania.

Monitoring dla twojego domu

Twój dom, to twoje królestwo. Dobre kamery, pozwalające na rejestrację obrazu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku, pozwolą ci na pełen komfort użytkowania, co będzie miało bezpośrednie przełożenie na twój komfort życia. Dostosuj wybór kamery do swojego budżetu oraz do swoich potrzeb. Obecnych na rynku jest bardzo wiele modeli – w zakresie cenowym od kilkuset do kilku tysięcy złotych.