słownik

Kiedy mamy swoje wymarzone mieszkanie, zaczynamy je urządzić. Wówczas może się okazać, że chcielibyśmy mieć je inaczej podzielone, że chcielibyśmy mieć dodatkową ścianę. Możemy ją oczywiście postawić z cegły, ale to nie tylko będzie droższe, ale również bardziej czasochłonne. Świetnym rozwiązaniem przy takiej ścianie może być wykorzystanie płyt G-K.

Nie tylko będziemy mogli szybko wykonać taką ścianę i nie zapłacimy za to zbyt wiele, ale również nie będzie widać, z czego jest ona wykonana, jeśli tylko później ją otynkujemy i pomalujemy. Na szczęście takie remonty mieszkań Warszawa nam oferuje, a to oznacza, że będziemy mogli skorzystać z pomocy specjalistów, którzy zajmą się za nas stawianiem takiej ściany.

Gdzie stawiać ścianki G-K?

Jeśli wykończenie mieszkania wymaga od nas postawienia ścianki działowej z płyt G-K, to z pewnością się ucieszymy wiedząc, że możemy takie ścianki postawić praktycznie wszędzie.

Jedynie co, to musimy zwrócić uwagę, aby były one w miejscu, które nie będzie zalewane i w którym nie będzie wilgotności powietrza większej niż 70%. Jeśli taki remont mieszkania ma się wiązać z postawieniem ścianki działowej, to warto też wiedzieć, że dzięki nim świetnie będziemy mogli wygłuszyć dane pomieszczenie, jeśli tylko zastosujemy przy stawianiu takiej ścianki wełnę mineralną. Wówczas będziemy mogli się cieszyć z mniejszych hałasów, które będą do nas docierały, jak również z tego, że będzie ona stanowiła barierę przed ewentualnym pożarem. Musimy mieć też świadomość, że taka ścianka tylko wówczas spełni swoje zadanie, kiedy będzie ustawiona na stabilnym podłożu.

Na szczęście remonty mieszkań Warszawa oferuje nam wykonane przez specjalistów, a to oznacza, że będą oni wiedzieli, czy można ją postawić w takim miejscu, w jakim sobie to założyliśmy, czy jednak się to nie uda. Warto także powiedzieć, że przed przystąpieniem do stawiania takiej ścianki, będziemy musieli wytyczyć miejsca, w których będą znajdowały się profile i stelaże, tak aby mieć pewność, że wszystko znajdzie się w odpowiednim miejscu.

Co warto jeszcze sprawdzić?

Przede wszystkim jeśli nasz remont mieszkania ma się odbywać na zasadzie postawienia ścianki działowej, to powinniśmy dokładnie wymierzyć jej rozmiary, tak abyśmy mieli pewność, że będziemy posiadali niezbędne produkty do jej postawienia i co więcej, że będą one dokładnie w takiej ilości, w jakiej powinny być. Dodatkowo warto jeszcze się zastanowić, jaką grubość ma mieć taka ścianka, tak abyśmy mieli pewność, że będzie pasowała do pozostałych ścian, jeśli ma się z nimi stykać, jak i będzie zapewniała odpowiednią izolację.

Jest tutaj wiele ważnych kwestii do przeanalizowania, a to oznacza, że musimy zatrudnić fachowców, którzy wykonują takie remonty. Warszawa ma wiele takich firm, a to oznacza, że nie powinniśmy mieć trudności ze znalezieniem takiej, która będzie nam odpowiadała swoją ofertą. Zobaczmy jak powinno wyglądać stawianie takiej ścianki działowej, tak aby była ona solidna i spełniała nasze oczekiwania. Warto też zostawić tą kwestię specjalistom, którzy przeprowadzają remonty mieszkań.