Kiedy zaciągamy kredyt hipoteczny na zakup mieszkania, albo kredyt konsumencki, pozwalający zakupić sprzęty do domu, nie zakładamy, że może wydarzyć się coś złego i nie będziemy w stanie oddać tych pieniędzy. Raczej robimy dokładne wyliczenia, które pozwalają nam realnie patrzeć w przyszłość i dają nadzieję, że uda się wszystko spłacić. Jednak różne są sytuacje w życiu i może się okazać, że choć robiliśmy co w naszej mocy, to jednak popadliśmy w długi i dłużej już nie jesteśmy w stanie spłacać naszego kredytu. Na szczęście dla osób prywatnych, które nie prowadzą działalności gospodarczej, rozwiązaniem w takiej sytuacji może być upadłość konsumencka, Poznań ma specjalistów, którzy pomogą nam to zorganizować, a to oznacza, że będziemy mogli przejść przez te problemy w miarę spokojnie, wiedząc że jest z nami ktoś, kto się na tym zna i kto faktycznie potrafi odpowiednio nad tym zapanować.

Kto może ogłosić upadłość konsumencką?

Jeśli jesteśmy zainteresowani tym, jak wygląda taka upadłość konsumencka Poznań może nam wyjaśnić wszystkie te kwestie, a to będzie oznaczało, że nie będziemy mieli problemów z tym, jak mamy postępować. Warto wiedzieć, że jest ona możliwa jedynie dla tych osób, które są niewypłacalne, a więc nie były w stanie regulować swoich zobowiązań wobec kredytodawców, przez co najmniej 3 miesiące. Jeśli chodzi o upadłość konsumencką, Poznań pomoże nam wszystko zorganizować w taki sposób, aby odbyło się to jak najmniej boleśnie. Nie mniej trzeba wiedzieć, że jej ogłoszenie będzie miało na celu oddłużenie nas, co może odbyć się poprzez spłatę wierzycieli, co może być przeprowadzone z naszego majątku, albo poprzez umorzenie części lub całości długów.

Kiedyś taką upadłość konsumencką mogły zgłosić jedynie osoby, które stały się niewypłacalne w wyniku utraty pracy, choroby i tym podobnych sytuacji, a więc takich, które nie były ich winą. Obecnie upadłość konsumencką, Poznań może pomóc uzyskać również tym osobom, które niefrasobliwie podchodziły do kredytów i pożyczek, a więc same doprowadziły do zaistniałej sytuacji.

Upadłość konsumencka w Poznaniu

Upadłość konsumencka z pewnością może być ogłoszona w sytuacji, gdy nasze wynagrodzenie jest zbyt niskie, abyśmy pokrywając wszystkie koszty związane z utrzymaniem się, mogli jednocześnie spłacać zadłużenie. W takim przypadku niewątpliwie jak najszybciej powinniśmy się skontaktować z odpowiednią osobą, która pomoże nam ogłosić upadłość konsumencką, Poznań pomoże nam tutaj przygotować niezbędne dokumenty, a to oznacza, że w miarę możliwości przeprowadzą nas oni przez cały proces w taki sposób, aby był on dla nas jak najmniej bolesny. Aby móc ogłosić upadłość konsumencką należy złożyć wniosek do sądu i uregulować opłatę w wysokości 30 złotych. Warto mieć świadomość, że sąd może umorzyć cały dług, może nakazać jego spłatę w określonych ratach, jak również może nakazać sprzedaż mienia konsumenta, aby z tego pokryć zadłużenie. Jeśli nie czujemy się na siłach, aby samemu się tym zająć, to upadłość konsumencką Poznań może nam zorganizować poprzez odpowiednio przygotowanych adwokatów. Warto zobaczyć jak to wszystko działa i czego konkretnie możemy się spodziewać.

Dzięki temu łatwiej będzie nam podjąć decyzję, czy chcemy złożyć taki wniosek.