W naszych domach jest coraz więcej urządzeń, które do prawidłowego działania potrzebują prądu. Z jednej strony chcemy mieć pewność, że będziemy mogli wszystko podłączyć, a z drugiej nie chcemy mieć na ścianie po kilkanaście gniazdek, które będą umiejscowione jedne obok drugich. Dlatego też, warto zobaczyć z jakich rozwiązań możemy tutaj skorzystać, tak aby mieć pewność, że będziemy mieli tyle gniazdek ile potrzeba, a jednocześnie nie będą one zajmowały więcej powierzchni niż jest to konieczne.

Jakie możliwości?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że mogą nam być zaproponowane gniazdka podwójne. Wówczas mamy jedną dziurę w ścianie, ale możemy podłączyć dwa urządzenia do takiego gniazdka. Wygląda ono bardzo delikatnie, schludnie, a dodatkowo nie będziemy musieli robić więcej otworów w ścianie i przeciągać przewodu. Poza tym takie gniazdo podwójne oferowane nam jest w różnych stylach, a więc będziemy mogli je dopasować do miejsca, w którym będzie miało się znaleźć. Jeśli ma być w kuchni i wiemy, że ciągle będzie coś do niego podłączone, możemy się zdecydować na takie gniazdo podwójne, które będzie otwarte, a więc nie będzie miało klapki. Wówczas bez problemów będziemy mogli do niego podłączyć dwa urządzenia i jednocześnie nic nam nie będzie przeszkadzało, ani odstawało. Z drugiej strony jeśli chcemy mieć takie gniazdo podwójne w łazience i wiemy, że rzadziej będziemy z niego korzystali, to warto pomyśleć o takim z klapką, bo wówczas będziemy mieli pewność, że nie dostanie się do niego woda, co mogłoby być niebezpieczne.

Co ważne, taka klapka może być przezroczysta albo nie, a więc będziemy mogli to wszystko tak dobrać, żeby jak najlepiej pasowało do danego pomieszczenia.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierając gniazda podwójne powinniśmy zwrócić uwagę na ich kolor. Występują one w różnych barwach, a to oznacza, że bez problemów powinniśmy móc je dobrać do wystroju pomieszczenia, w którym mają się znaleźć. Dodatkowo jeszcze warto podkreślić, że takie gniazda podwójne powinny być wyposażone w specjalne bolce, które będą stanowiły zabezpieczenie, aby nie doszło do porażenia prądem. Nie mniej, jeśli mają się one znajdować stosunkowo nisko, a my mamy małe dzieci, to warto zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie. Wówczas powinniśmy kupić specjalne nakładki, które będą wkładane w takie gniazda podwójne, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że dziecko nie będzie w stanie nic do nich włożyć, a więc nie zostanie porażone prądem. Jeśli ważna jest dla nas również estetyka, to warto wiedzieć, że takie gniazda podwójne oferowane są nam w różnej wielkości, w różnym stylu, a to oznacza, że jeśli nam na tym zależy, to nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem takich bardzo delikatnych. Koniecznie zobaczmy jak to wszystko się prezentuje, tak abyśmy wybrali takie gniazda podwójne, które spełnią swoje zadanie, ale jednocześnie będą delikatne i nie będą zaburzały kompozycji na ścianie. A jeśli mamy dziecko, to warto wiedzieć jak zabezpieczyć takie gniazda podwójne, aby mieć pewność, że nie dojdzie do żadnego nieszczęścia.